Zwyżka, Inaczej Podest Roboczy lub Podnośnik

Czym się różnią podesty ruchome i jak wybrać ten, który będzie nam najbardziej przydatny

Zwyżki dzielą się na wiele różnych rodzajów, w zależności, do jakiego celu mają być użyte. Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju zalecamy zapoznanie się z poniższym artykułem. Należy pamiętać że Podest, zwyżka i podnośnik są takimi samymi maszynami spełniającymi tą samą funkcję. Dopiero podział następuje w bardziej konkretnych przypadkach gdzie już zamawiamy samą maszynę. Ważne jest to żeby wiedzieć czym się różnią maszyny aby być w pełni zadowolonym z rezultatów pracy, proszę pamiętać że w każdej chwili można do nas zadzwonić i przez telefon przedstawić problem i uzyskać poradę jak najlepiej będzie go rozwiązać.

serwis platformyElektryczny czy Spalinowy

Podstawową różnicą jest to, że podesty elektryczne wyposażone są w baterie, które można ładować, a następnie pracować określony czas w zależności od pojemności tych baterii. Po tym czasie trzeba wymienić baterię, albo ją naładować. Podesty spalinowe natomiast działają jak samochody z podstawowym silnikiem diesla lub też benzynowym, w zależności od modelu.

Podest elektryczny wybierzemy, jeśli planujemy pracę w hali lub innym budynku, aby nie być dodatkowym źródłem hałasu i spalin, jakie występują w przypadku podestów spalinowych. Bardziej się one nadają do prac na otwartym terenie, przy budowach i w miejscu, gdzie może być problem z dostępem do źródła prądu lub nie mamy gdzie składować zapasowej baterii, którą następnie można wymienić. 

Podnośnik Teleskopowy, teleskopowy łamany czy nożycowy

Podesty teleskopowe, jak sama nazwa wskazuje, wysuwają się i składają, jak teleskop. Jest to jedno ramię, które może być wysunięte nad przeszkodę aby ułatwić pracę w tamtym miejscu. Wymagane jest umieszczenie podestu tak, aby w linii prostej miał dostęp do miejsca, w którym chcemy pracować. Różnica między podestem teleskopowym a teleskopowym łamanym jest taka, że jedno ramię w podeście teleskopowym zostało podzielone na segmenty, w związku z czym można podest ustawić pod przeszkodą i dostać się dzięki niemu w miejsce nad tą przeszkodą. Czyni to zwyżki teleskopowe bardzo przydatnymi w trudno dostępnych miejscach na wysokościach, jak na przykład podczas ubierania 20 m choinki, czy budowy warszawskiego metra. Zobacz także nasz najnowszy podest teleskopowy Genie SX180, którego wysokość robocza wynosi aż 57 m.

Natomiast podesty nożycowe składają się jak wiele par nożyczek połączonych ze sobą, są szczególnie użyteczne, by umożliwić dostęp wielu osób do jednego miejsca tuż nad podestem do pracy, na przykład przy mostach, wiaduktach, myciu szyb czy zmianie żarówki.

  • Podest nożycowy

  • Podest Teleskopowy Łamany

  • Podest teleskopowy

Rodzaj podwozia - gąsienicowe czy kołowe

W zależności od tego w jakim terenie przyjdzie nam pracować powinniśmy wybrać odpowiednie podwozie dla naszego podnośnika.Jeśli pracujemy w terenie trudnym gdzie występuje grząski grunt, spore różnice nachylenia terenu (nawet 10%) czy błoto warto pomyśleć o wypożyczeniu podnośnika gąsienicowego aby ułatwić poruszanie się w takim terenie. Gąsienice gwarantują że nasz podnośnik tak szybko nie ugrzęźnie w błocie czy nie będzie się ślizgać na śniegu.

Napęd kołowy zwykły natomiast używany jest w wszelkich innych miejscach, gdzie jest utwardzony grunt i nie ma problemów z poruszaniem się ciężkich podestów. Napęd kołowy pomaga głównie w pracy wewnątrz obiektów gdzie podłoże jest utwardzone poprzez położenie kostki lub asfaltu i nie chcemy go uszkodzić.

Firma Bac Polska oferuje podesty w obu konfiguracjach w zależności od potrzeb klienta, jesteśmy też gotowi doradzić.

Parametry techniczne

Podstawowe parametry techniczne, które można znaleźć w plikach pdf przy każdym naszym podnośniku to:

  • Wysokość Robocza - maksymalna wysokość, jaką osiąga konkretna zwyżka umożliwiająca pracę na tej wysokości; zazwyczaj dwa metry niższa, niż wysokość podłogi:
  • Wysokość Podłogi Platformy - maksymalna wysokość, na jakiej może znaleźć się podłoga platformy, z której można pracować;
  • Wymiary Platformy - wymiary platformy podnoszonej przez zwyżkę; niektóre podesty, głównie nożycowe, posiadają możliwość wysunięcia dodatkowej platformy zwiększającej rozmiar platformy - tak zwane Przedłużenie Platformy;
  • Maksymalny Udźwig - czyli jaki ciężar może podnieść dany podest;
  • Waga - masa podestu.

Dodatkowo nasze pliki i specyfikacje zawierają informacje odnośnie natury technicznej, jak wymiary złożonego podestu przydatne podczas transportu albo składowania. Proszę pamiętać, że sprzęt jest dostarczany przez nas zgodnie z naszą polityką transportu.

Inne rozwiązania, czyli Podesty doczepiane lub pchane

Są to małe podesty do codziennego użytku, bardzo mobilne i spełniające podstawowe funkcje podnoszenia. Podesty pchane są często używane na wysokich halach do konserwacji oświetlenia, spryskiwaczy czy innych elementów podwieszonych pod sufitem. Są bezpieczniejsze od standardowej drabiny i gwarantują dużo większy zasięg, jeśli chodzi o wysokość. Natomiast podesty doczepiane można podłączyć do samochodu i łatwo udać się na miejsce pracy. Najczęściej używane są one do konserwacji latarni drogowych przy ścince drzew ale także w charakterze rusztowania. Prowadzimy sprzedaż w/w podnośników po atrakcyjnych cenach, dostępnych u naszych doradców. Same parametry techniczne zaś można zobaczyć na stronie naszego sklepu.

 


Napisz do nas!


 

Formularz kontaktowy

  • DOTYCZY: Zwyżka, Inaczej Podest Roboczy lub Podnośnik

  • To pole jest do zatwierdzania i powinno pozostać na niezmienionym poziomie.
  


INNA FORMA KONTAKTU

Chcesz porozmawiać przez telefon lub złożyć zapytanie ofertowe? Zadzwoń pod poniższy numer lub przejdź do formularza.

+48 95 752 92 77


ZAPYTANIE OFERTOWE


 


Zapoznaj się z naszą ofertą